Administrator contracte clienti - BRD Sogelease

 BUCURESTI, Romania       Fixed term contract        Trading / Client Relationship Management

Misiune

Responsabilitati principale:

• Acorda suport activ coordonatorilor comerciali in etapa post-ofertare, gestionand colectarea documentelor, in vederea demararii procesului de initiere si administrare contracte;

• La initiativa coordonatorului comercial alocat, participa la intalnirile cu clientii din portofoliul administrat, in scopul unei bune derulari a tranzactiilor de leasing

• Asigura introducerea completa si corecta a datelor in aplicatia de gestionare a contractelor precum si actualizarea datelor clientilor in aplicatia de gestiune contracte;

• In stransa legatura cu celelalte  departamente, gestioneaza  tranzactiile de leasing si obtine toate aprobarile/derogarile a caror obtinere sunt in sarcina Serviciului Administrare Contracte si Clienti, in conformitate cu documentele normative interne;

• Asigura suport echipei comerciale in negocierea termenelor si conditiilor contractuale;

• Intocmeste documentele necesare asociate tranzactiilor noi sau administrarii contractelor;

• Urmareste colectarea tuturor documentelor necesare pentru implementarea contractelor noi sau a administrarii contractelor in conformitate cu cadrul normativ intern  (documente juridice, dovezi ale constituirii garantiilor aferente tranzactiilor, facturi, aprobari de cotatii, aprobari de risc etc);

• Asigura indeplinirea tuturor conditiilor pentru efectuarea platilor finale catre furnizor si pentru implementarea actelor aditionale aferente administrarii contractelor;

• Verifica si implementeaza contractele in conformitate cu cadrul normativ intern ;

• Contacteaza clientii, furnizorii sau clientii interni SGL si asigura gestiunea clientilor in conformitate cu cadrul normativ existent;

• Asigura obtinerea tuturor documentelor necesare arhivarii dosarului;

• Clarifica si analizeaza impreuna cu superiorii ierarhici toate aspectele si riscurile asociate tranzactiilor;

• Cunoaste si aplica procedurile in vigoare;

• Asigura procesarea si inaintarea de rapoarte specifice activitatii din cadrul departamentului;

Profil

Cunostinte si experienta

• Abilitati de comunicare si negociere

• Cunoasterea legislatiei in vigoare (in primul rand legislatia bancara si fiscala).

• Cunostinte operare PC : MS Office, MS Outlook, aplicatii (Cassiopae).

Responsabil de activitatile contractuale si suport acordat coordonatorilor comerciali cu privire la contractele/tranzactiile de leasing noi si administrare din cadrul departamentului Administrare Contracte si Clienti.

We are an equal opportunities employer and we are proud to make diversity a strength for our company. Societe Generale is committed to recognizing and promoting all talents, regardless of their beliefs, age, disability, parental status, ethnic origin, nationality, sexual or gender identity, sexual orientation, membership of a political, religious, trade union or minority organisation, or any other characteristic that could be subject to discrimination.

Job code: 18000NS6
Business unit: Sogelease
Starting date: Immediate
Date of publication: 22/01/2020

Fixed term contract   |   BUCURESTI   |   Trading / Client Relationship Management