Analist Recuperare Credite Persoane Fizice

BRD
 BUCURESTI, Romania       Fixed term contract        Risks

Misiune

RESPONSABILITATI

  • Contacteaza clientii si propune/negociaza solutii de plata a datoriilor si/sau reesalonare a a acestora adaptate situatiei fiecarui client, in scopul recuperarii amiabile a debitelor inregistrate de catre acestia;
  • Construieste si mentine relatia la distanta cu clientii debitori in scopul recuperarii integrale a datoriilor inregistrate si actualizeaza informatiile despre clienti in aplicatiile de gestiune portofoliu.
  • Asigura formalizarea masurilor de recuperare si urmareste respectarea termenelor stabilite;
  • Analizeaza si propune masuri de recuperare in conformitate cu istoricul clientului si informatiile obtinute;
  • Asigura solutionarea tuturor situatiilor neconforme cu legatura dinrecta cu rambursarea debitelor restante

Profil

EXPERIENTA

  • Studii medii/superioare absolvite sau in curs de finalizare
  • Cunostinte de baza operare PC si  MS Office
  • Experienta anterioara in domeniul recuperarii creantelor reprezinta un avantaj

PROFIL

  • bune abilitati de comunicare scrisa si orala si profil analitic
  • atent/a la detalii, perseverant/a si orientat/a catre rezultat
  • abilitati de negociere

OFERTA

  • Salariu motivant si bonusuri de performanta
  • Training platit anterior intrarii in activitate
  • Contract pe perioada determinata 6 luni cu posibilitate de prelungire.

Pentru pozitia curenta candidatii selectati vor gestiona activitatea de colectare a creantelor pentru clientii cu intarzieri la plata, aflati in diverse etape de recuperare.

We are an equal opportunities employer and we are proud to make diversity a strength for our company. Societe Generale is committed to recognizing and promoting all talents, regardless of their beliefs, age, disability, parental status, ethnic origin, nationality, sexual or gender identity, sexual orientation, membership of a political, religious, trade union or minority organisation, or any other characteristic that could be subject to discrimination.

Job code: 20000G0S
Business unit: BRD
Starting date: 29/09/2020
Date of publication: 13/07/2020

Fixed term contract   |   BUCURESTI   |   Risks