Director Produse si Implementare Cash Management

Permanent contract|Bucuresti|Corporate & Investment banking

Bucuresti, Romania Permanent contract Corporate & Investment banking

Misiune

Responsabilitati principale:

  • Coordoneaza activitatea departamentului Cash management, cu focus pe managementul de produse specifice (plati, cash, activitate acceptare POS si e-commerce,managementul lichiditatii, canale de banca la distanta) implementare produse si servicii si activitati post vanzare;
  • Contribuie la elaborarea si coordoneaza implementarea strategiei si indeplinirea obiectivelor bancii pe acest segment de  activitate;
  • Urmareste rentabilitatea serviciilor, propune si implementeaza  masuri pentru dezvoltarea activitatii departamentului si cresterea rentabilitatii activitatii
  • Coordoneaza, dpdv business,proiectele IT specifice activitatii
  • Participa la intalnirile cu clientii in vederea cresterii portofoliului de clienti si dezvoltarii activitatilor din sfera Plati & Cash Management;
  • Raspunde de continutul documentelor normative pe care le emite structura Plati & Cash Management;

Profil

Cerinte si expertiza:

  • Cunoaste cadrul reglementar national si european specific
  • bune conexiuni cu furnizorii de produse si servicii din domeniu
  • experienta manageriala de coordonare echipe tehnice sau mixte (business si tehnic)
  • min 5 ani experienta in activitatea de cash management

We are an equal opportunities employer and we are proud to make diversity a strength for our company. Societe Generale is committed to recognizing and promoting all talents, regardless of their beliefs, age, disability, parental status, ethnic origin, nationality, gender identity, sexual orientation, membership of a political, religious, trade union or minority organisation, or any other characteristic that could be subject to discrimination.

Reference: 22000BJ4
Entity: BRD
Starting date: immediate
Publication date: 2022/09/13