Manager Clientela Affluent

Boursorama
 Slobozia - Romania, Romania       Permanent contract        Sales

Misiune

Principalele responsabilitati:

  • Dezvoltarea portofoliului de clienti din segmentul Affluent, Top Affluent si clientii profesiuni liberale
  • Gestionarea si optimizarea relatiei banca-client, aplicand politica comerciala a bancii
  • Atragerea de noi clienti din segmentul Affluent si Top Affluent din piata
  • Identificarea necesitatilor si proiectelor de viitor ale clientilor, acompanierea permanenta a acestora in procesele lor investitionale. Propune clientilor din portofoliu solutii financiare adecvate sau ii indruma catre interlocutori de specialitate din cadrul bancii;
  • Urmarirea cresterii gradului de echipare cu produse si servicii specifice si cresterii volumului activitatii desfasurate prin banca de catre clientii Affluent sau Top Affluent
  • Pregatirea si analizarea dosarelor de credit, conform instructiunilor in vigoare;

Profil

Cunostinte si experienta:

  • Cunostinte generale economice; bancare generale; vanzari, despre concurenta, specificul si evolutia pietei
  • Cunoasterea legislatiei romanesti in materie de credite;
  • Cunostinte informatice – pachetul MS Office
  • Experienta bancara generala sau agent vanzari, asigurari, promoter, relatii publice
  • Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat;
  • Excelente abilitati de comunicare, relationare, negociere;

Descriere

Ce primesc?

Iti oferim oportunitatea de a construi impreuna o echipa, intr-un mediu profesionist, cu formare profesionala adecvata , oportunitatea de a creste si explora o varietate de domenii de expertiza: comercial, finante-riskuri, IT, marketing, project management, etc

All our positions are open to people with disabilities

Job code: 19000TSC
Business unit: BRD
Starting date: 31/12/2019
Date of publication: 30/10/2019

Permanent contract   |   Slobozia - Romania   |   Sales