Manager Clientela Companii Mici

Boursorama
 Alexandria - Romania, Romania       Permanent contract        Sales

Misiune

Principalele responsabilitati:

  • Dezvolta relatiile cu clientii pe care ii are in portofoliu;

  • Cauta si atrage noi clienti

  • Vinde produsele si serviciile bancii, urmarind indeplinirea obiectivelor personale comerciale;

  • Pregateste si analizeaza dosarele de credit;

  • Acorda credite si urmareste calitatea portofoliului de credite acordate;

  • Urmareste cresterea rulajelor conturilor pentru clientii existenti, prin propunerea de noi produse si servicii personalizate pe tip de client;

  • Urmareste evolutia relatiilor cu clientii, consiliaza si rezolva reclamatiile in colaborare cu alte servicii ale bancii;

Profil

Studii si Experienta:

  • Cunostinte generale economice, bancare generale, vanzari, specificul si evolutia pietei;
  • Cunostinte tehnico-comerciale specifice produselor bancare;
  • Cunoasterea legislatiei romanesti in materie de credite;
  • Cunostinte informatice: Excel, Word , PPT;
  • Experienta bancara generala sau agent vanzari, asigurari, promoter, relatii publice;

Profilul candidatului:

  • Orientare spre client
  • Comunicare
  • Abilitati de vanzare si persuasiune
  • Cooperare, lucru in echipa
  • Obisnuinta de a lucra intr-un mediu operativ
  • Organizare
  • Hotarare si perseverenta in rezolvarea sarcinilor
  • Orientare spre rezultat

Misiune: dezvoltarea portofoliului de clienti persoane juridice cu o cifra de afaceri de pana la 1 milion EUR, gestionarea si optimizarea relatiei banca-client, aplicand politica comerciala a bancii.

All our positions are open to people with disabilities

Job code: 19000TZ9
Business unit: BRD
Starting date: 31/12/2019
Date of publication: 04/11/2019

Permanent contract   |   Alexandria - Romania   |   Sales