Manager Clientela Mass-Market- Fetesti

 Fetesti - Romania, Romania       Permanent contract        Sales

Misiune

Principalele responsabilitati:
  • Dezvoltarea si gestionarea relatiilor cu clientii pe care ii are in portofoliu;
  • Pregatirea, analizarea si inregistrarea dosarele de credit conform fluxurilor in vigoare;
  • Acordare de credite pentru  persoane fizice si urmarirea calitatii portofoliului de credite acordate;
  • Vanzarea produselor si serviciilor bancii, urmarind indeplinirea obiectivelor comerciale;
  • Propunerea de noi produse si servicii personalizate pe tip de client, cross-sell;
  • Supravegherea riscurilor si urmarirea evolutiei soldurilor, actualizarea datelor;
  • Participarea la actiunile de animare comerciala organizate la nivel de Regiune / Grup / Agentie cu clienti si prospecti.

All our positions are open to people with disabilities

Profil

Cunostinte si experienta:

  • Studii superioare finalizate, cu diploma – preferabil in domeniul economic;
  • Cunostinte generale economice; bancare generale; vanzari; despre BRD; despre concurenta; specificul si evolutia pietei;
  • Cunostinte tehnico-comerciale specifice produselor bancare;
  • Cunoasterea legislatiei romanesti in materie de credite;
  • Cunostinte informatice – pachetul MS Office;
  • Experienta bancara generala sau agent vanzari, asigurari, promoter, relatii publice;
  • Cunoasterea limbii engleze reprezinta un avantaj;
  • Excelente abilitati de comunicare, relationare, negociere;
  • Abilitati de lucru in echipa, orientare catre client.

Descriere

Ce primesc?

Iti oferim oportunitatea de a construi impreuna o echipa, intr-un mediu profesionist, cu formare profesionala adecvata , oportunitatea de a creste si explora o varietate de domenii de expertiza: comercial, finante-riskuri, IT, marketing, project management, etc
Job code: 19000MNH
Business unit: BRD
Starting date: 30/09/2019
Date of publication: 13/08/2019

Permanent contract   |   Fetesti - Romania   |   Sales