Manager clientela si operatiuni

Boursorama
 Snagov - Romania, Romania       Permanent contract        Sales

Misiune

Principalele responsabilităţi:

  • Dezvolta relatiile cu clientii pe care ii are in portofoliu;
  • Vinde produsele si serviciile bancii, urmarind indeplinirea obiectivelor personale comerciale;
  • Fidelizeaza clientii prin calitatea produselor si a serviciilor oferite;
  • Urmareste evolutia relatiilor cu clientii, consiliaza si rezolva reclamatiile in colaborare cu alte servicii ale bancii;
  • Pregateste si analizeaza dosarele de credit, conform instructiunilor in vigoare;
  • Acorda credite si urmareste calitatea portofoliului de credite acordate;
  • Efectuezi operatiuni curente in lei si valuta, conform cererilor formulate de clientii nostri, persoane fizice;

Profil

Studii si Experienta:
  • Experienta bancara generala sau agent vanzari, asigurari, promoter, relatii publice;
  • Engleza/Franceza;
  • Cunostinte generale economice, bancare generale, vanzari;
  • Cunostinte tehnico-comerciale specifice produselor bancare;
  • Cunoasterea legislatiei romanesti in materie de credite;
  • Cunostinte informatice: Excel, Word, PPT;
Profilul candidatului:
  • Orientare spre client;
  • Comunicare eficienta;
  • Abilitati de vanzare si persuasiune;
  • Cooperare, lucru in echipa;
  • Obisnuinta de a lucra intr-un mediu operativ;
  • Organizare;
  • Hotarare si perseverenta in rezolvarea sarcinilor;
  • Orientare spre rezultat;

Iti oferim oportunitatea de a construi impreuna o echipa, intr-un mediu profesionist, cu formare profesionala adecvata , oportunitatea de a creste si explora o varietate de domenii de expertiza: comercial, finante-riskuri, IT, marketing, project management, etc..

All our positions are open to people with disabilities

Job code: 19000T1M
Business unit: BRD
Starting date: 31/12/2019
Date of publication: 22/10/2019

Permanent contract   |   Snagov - Romania   |   Sales