Manager de Produs Plati &Cash Management

Permanent contract|Bucuresti|Corporate & Investment banking

Bucuresti, Romania Permanent contract Corporate & Investment banking

In aceasta pozitie, responsabilitatile listate mai jos vor fi ale tale. Va trebui sa:

  • Propui si sa implementezi proiectele de imbunatatire, simplificare, optimizare a ofertei de produse astfel:
    • planifici si organizezi activitatile specifice managementului de produse;
    • asiguri implementarea proiectelor cu resursele stabilite si in termenii agreati ;
    • urmaresti evolutia rezultatelor proiectelor si propi masuri corective daca este cazul ;
    • respecti procedurile specifice si utilizeazi aplicatiile asociate activitatii;
    • monitorizezi executia dezvoltarilor aprobate;
  • Sa fii responsabil de urmarirea “Product life-cycle” pentru produsele pe care le gestionezi:
    • asiguri alinierea caracteristicilor tehnice, comerciale, juridice ale produselor din portofoliu la cadrul legal aplicabil si la standardele si exigentele grupului SG;
    • evaluezi impactul comercial (profitabilitate si grad satisfactie clienti) al propunerilor  de imbunatatire a produselor existente si de dezvoltare de produse noi;
  • Participi in Comitetul de Produse Noi pentru lansarea unui produs nou sau pentru modificari semnificative ale produselor existente;
  • Evalueazi riscurile induse de produsele existente, de produsele noi si de noile dezvoltari la produsele existente ajutand la elaborarea fezabilitatii tehnice conform cerintelor interne;
  • Fii responsabil de elaborarea documentatiei de produs specifica (proceduri de lucru, contracte, formulare, etc) si de obtinerea tuturor aprobarilor interne necesare;
  • Asiguri introducerea produselor pe care le gestioneaza in catalogul de produse al bancii si asiguri mentenanta;
  • Asiguri asistenta tehnica reprezentantilor comerciali ai bancii in procesul de negociere cu clientii a termenilor si conditiilor specifice produselor din portofoliu;
  •  Cercetezi piata, colecteazi feedback de la clientii si de la reprezentantii comerciali ai bancii;

Cunostintele si experinta ta ne intereseaza si trebuie sa stii ce cautam:

  • Cunostinte solide de activitate bancara si experienta in domeniu de minimum 5 ani;
  • Cunostinte tehnice si comerciale specifice produselor de cash management;
  • Cunostinte privind legislatia romana/europeana in materie de produse  cash management;
  • Cunostinte informatice: Microsoft Office – nivel bun;
  • Cunostinte limbi straine: engleza - nivel avansat;

Iar daca in plus ai aceste competente si calitati:

  • Simt practic si abilitati de organizare;
  • Capacitate de analiza si sinteza;
  • Abilitatea de a lucra in echipa;
  •  Autonomie;
  • Abilitati de comunicare si capacitate de convingere;

...noi vrem sa detaliem aceasta provocare cat mai curand!

Echipa BRD Cash Management   - cauta un nou coleg/colega pentru ocuparea postului de Manager de Produs Plati &Cash Management.

We are an equal opportunities employer and we are proud to make diversity a strength for our company. Societe Generale is committed to recognizing and promoting all talents, regardless of their beliefs, age, disability, parental status, ethnic origin, nationality, sexual or gender identity, sexual orientation, membership of a political, religious, trade union or minority organisation, or any other characteristic that could be subject to discrimination.

Reference: 21000NAI
Entity: BRD
Starting date: 2021/09/30
Publication date: 2021/07/22