Manager de Vanzari Plati & Cash Management Portofoliu TCC

Permanent contract|Bucuresti|Corporate and Investment Banking

Bucuresti, Romania Permanent contract Corporate and Investment Banking

Misiune

Responsabilitati principale

  • Intocmeste si propune strategia comerciala, planul de actiuni  si obiectivele comerciale in conformitate cu strategia departamentului si politicile Bancii;
  • Participa la intalniri cu clientii si prospectii banci pentru a promova produsele Plati & Cash Management;
  • Colaboreaza cu alte entitiati SG pentru intocmirea de oferte proactive
  • Efectueaza raportarile comerciale privind activitatea desfasurata;
  • Colaboreaza cu celelalte structuri de vanzare din cadrul departamentului in scopul identificarii oportunitatilor de dezvoltare comerciala
  • Se informeaza in legatura cu evolutia pietei, concurentei, potentialului de  dezvoltare a  produselor de cash management si propune actiuni, masuri adecvate;
  • Se informeaza in legatura cu evolutiile la nivel de grup SG privind activitatea departamentului si face propuneri de dezvoltare a activitatii comerciale
  • Se implica in mod direct in actualizarea materialelor promotionale: pich book, brosuri etc;
  • Respecta cadrul normativ in vigoare al Bancii si face propuneri de imbunatatire a acestuia
  • Organizeaza si supervizarea activitatea serviciului
  • Se ocupa de managementul echipei

Profil

Cunostinte si experienta
- Cunostinte aprofundate privind produsele  si serviciile de cash management
- Word, Excel, Power Point, Access
- limba engleza si/sau franceza
- experienta de min 5 ani in activitatea bancara / comerciala / relatii cu clientii

Managerul de Vanzari Plati & Cash Management al echipei Top Corporates ne dorim sa fie o persoană cu senioritate si expertiza in vanzari, capabilă să lucreze cu companii internaționale. Va trebui sa inteleaga funcția de trezorerie corporativă (gestionarea fluxurilor de numerar, optimizarea lichidității, controlul fluxurilor financiare); sa aiba expertiză legată de piața bancară (sa cunoasca concurența); sa aiba o intelegere profunda a cadrului bancar de reglementare aferent, sa stie sa trateze cerințe complexe de / RFP / RFI.

We are an equal opportunities employer and we are proud to make diversity a strength for our company. Societe Generale is committed to recognizing and promoting all talents, regardless of their beliefs, age, disability, parental status, ethnic origin, nationality, sexual or gender identity, sexual orientation, membership of a political, religious, trade union or minority organisation, or any other characteristic that could be subject to discrimination.

Reference: 20000O6U
Entity: BRD
Starting date: 2021/01/31
Publication date: 2020/11/17