Manager Produs Credite Retail Individuals

Permanent contract|Bucuresti|Communication / Marketing

Bucuresti, Romania Permanent contract Communication / Marketing

Misiune

Principalele responsabilităţi:

  • Se informeaza in permanenta despre evolutiile/tendintele pietei pentru a contribui proactiv la identificarea/valorificarea oportunitatilor
  • Solicita studii aferente ofertei de care este responsabil
  • Elaboreaza cadrul normativ de reglementare produse / servicii / oferta de care raspunde
  • Participa activ la definirea si ajustarea proceselor aferente produselor de care raspunde
  • Respecta procedurile specifice si utilizeaza aplicatiile asociate activitatii pe care o desfasoara
  • Asigura implementarea proiectelor cu resursele stabilite si in termenii agreati
  • Asigura specificatiile de business necesare dezvoltarii si implementarii de noi sisteme si aplicatii tehnice menite sa asigure fluxurile si procesele optime in activitatea de vanzare si adminstrare produse
  • Asigura testarile de business necesare in perioada de dezvoltare si implementare a sistemelor si aplicatiilor tehnice noi si toate testarile de business post-implementare, astfel incat sa se asigure de functionarea optima a acestora.
  • Comunica stadiul, evolutia si termenele proiectelor catre superiorul ierahic
  • Sesizeaza disfunctionalitatile identificate a functionarii produselor de care raspunde, urmareste implementarea masurilor agreate cu sefii ierarhici
  • Analizeaza cadrul reglementar si legislativ aferent produselor de care raspunde

Profil

Cunostinte si experienta:

  • cunostinte de marketing
  • buna cunoastere a instrumentelor informatice utile in activitatea profesionala
  • cunostinte generale despre sistemul bancar, in special in ceea ce priveste produsele/ pietele specifice
  • cunostinte generale despre cadrul legislativ specific activitatii desfasurate/ produselor/ pietelor specifice
  • limbi straine: engleza si/sau franceza
  • experienta de min. 2 ani in activitatea bancara pe piata persoanelor juridice si persoanelor fizice autorizate/piata persoanelor fizice (dupa caz)
  • este un plus experienta in management produse

Abilitati specializate

  • Capacitate de analiza si de sinteza
  • Organizare
  • Comunicare scrisa si orala
  • Abilitati de prezentare

Managementul timpului/ proiectelor

Profilul candidatului:

• Implicare si initiativa in propunerea de idei noi/ inovative
• Autonomie in actiune
• Abilitati de a lucra in echipe si proiecte transversale, multi departamentale
• Atentie la detalii, capacitate de analiza si sinteza
• Capacitate de a interconecta informatii din zone diferite de activitate (juridic, risc, conformitate,control permanent, IT)
• Abilitati de prezentare si de negociere/mediere, comunicare scrisa si verbala

BRD este o banca de forta, cu o traditie de peste 90 de ani in Romania., unul dintre marii finantatori ai IMM-urilor, precum si unul dintre cei mai importanti jucatori pe piata de corporate banking din Romania – lideri pe segmentul de credite sindicalizate la sfarsitul anului 2012.
Prin cei 8800 de angajati in 840 de unitati in toata tara, suntem alaturi de clientii nostri, fie ei tineri, seniori, salariati sau profesiuni liberale si companii, astfel incat impreuna cu noi sa-si realizeze planurile si proiectele de viitor.

We are an equal opportunities employer and we are proud to make diversity a strength for our company. Societe Generale is committed to recognizing and promoting all talents, regardless of their beliefs, age, disability, parental status, ethnic origin, nationality, gender identity, sexual orientation, membership of a political, religious, trade union or minority organisation, or any other characteristic that could be subject to discrimination.

Reference: 22000J3C
Entity: BRD
Starting date: immediate
Publication date: 2022/08/04