Manager Produs Plati & Cash Management

Permanent contract|Bucuresti|Corporate & Investment banking

Bucuresti, Romania Permanent contract Corporate & Investment banking

In echipa de Manageri de Produs Plati si Cash Management – se cauta un nou coleg/colega pentru ocuparea postului  de  Manager Produs Plati & Cash Management cu durata nedeterminata.

Daca doresti sa ocupi  aceasta pozitie, urmatoarele responsabilitati principale vor fi ale tale :

  • Acorzi consiliere tehnica (dpdv bancar) structurilor BRD precum si clientiilor din portofoliul BRD in vederea optimizarii produselor de cash management alocate
  • Administrezi functional portofoliul de produse alocat pentru produsele si serviciile de cash management
  • Coordonezi dezvoltarea produselor/serviciilor conform aprobarilor in vigoare;
  • Propui noi servicii/produse/solutii aferente portofoliului de produse alocat.
  • Coordoneaza implementarea de solutii cash management pentru clientela corporate
  • Urmaresti rentabilitatea si evolutia portofoliului de produse alocat.
  • Elaborezi documentatia de produs specifica (proceduri de lucru, contracte, formulare, etc)
  • Asiguri alinierea caracteristicilor tehnice, comerciale, juridice ale produselor din portofoliu la cadrul legal aplicabil si la standardele si exigentele grupului SG.
  • Asiguri asistenta tehnica (bancara) reprezentantilor comerciali ai bancii in procesul de negociere
  • Asiguri asistenta tehnica in redactarea ofertelor comerciale si raspunsuri ca urmare a unor cereri de tip RFP/RFI ;
  • Dezvolti  si  monitorizezi catalogul de produse si calendarul de dezvoltare produse din portofoliu
  • Monitorizezi executia dezvoltarilor aprobate
  • Cerceteazi piata, colectezi feedback de la clientii si de la reprezentantii comerciali ai bancii, propunand masuri de imbunatatire a competitivitatii pe segmentele vizate;
  • Evaluezi riscurile induse de produsele existente, de produsele noi si de noile dezvoltari
  • Participi la intocmirea raportarii FIN si monitorizarea rezultatelor financiare aferente produselor din portofoliu
  • Asiguri monitorizarea parametrilor de business relevanti
  • Analizeaza si propune solutii de dezvoltare a serviciilor de e-Commerce in conformitate cu cerintele clientilor si ale pietei on-line;

Cunostintele si experinta ta ne intereseaza si este important sa stii ce cautam :

  • Studii economice superioare;
  • Cunostinte tehnice si comerciale specifice produselor cash management.
  • Cunostinte privind legislatia romana in materie de produse  cash management.
  • Limba engleza - avansat

Iar daca in plus ai aceste competente si calitati:

  • Simt practic si abilitati de organizare
  • Abilitatea de a lucra in echipa
  • Autonomie
  • Abilitati de comunicare si capacitate de convingere
  • Responsabilitate

...noi vrem sa detaliem aceasta provocare cat mai curand!

We are an equal opportunities employer and we are proud to make diversity a strength for our company. Societe Generale is committed to recognizing and promoting all talents, regardless of their beliefs, age, disability, parental status, ethnic origin, nationality, gender identity, sexual orientation, membership of a political, religious, trade union or minority organisation, or any other characteristic that could be subject to discrimination.

Reference: 22000BJA
Entity: BRD
Starting date: 2022/05/31
Publication date: 2022/05/06