Responsabil Evaluare Control Intern

 Bucuresti - Romania, Romania       Permanent contract        Organization / Strategy / Audit / Quality

Misiune

Responsabilitati principale:

  • Propune conducerii executive planul anual de control intern;
  • Realizeaza controalele interne de nivel 2 in concordanta cu planul anual de control intern;
  • Actualizeaza periodic lista de controale de supraveghere operationala si manageriala, potrivit instructiunilor grupului, prevederilor legale si recomandarilor emise de autoritati, auditori interni si auditori externi;
  • Monitorizeaza procesele si evalueaza riscurile nou-aparute ca urmare a dezvoltarii activitatii pentru a identifica procesele sensibile care trebuie controlate si pentru a asigura adecvarea controalelor cu riscurile;
  • Revizuieste anual politica de control intern si propune modificarile necesare;
  • Elaboreaza proceduri interne si instructiuni operationale privind activitatea de control intern de nivel 2;
  • Contribuie la implementarea recomandarilor de audit intern, audit extern si ale autoritatilor.

All our positions are open to people with disabilities

Profil

Candidatul ideal

Cunostinte si experienta:

  • Cunostinte privind activitatea de control intern;
  • Aptitudini de centralizare a datelor, organizare si planificare;
  • Detinerea unei experiente de cel putin 3 ani in domeniul de specialitate sau in domenii conexe: financiar bancar, audit, control intern, conformitate;
  • Limba Engleza- Nivel avansat;
  • Studii superioare economice;

Descriere

BRD Asigurari de Viata isi mareste echipa!
Job code: 19000ODL
Business unit: BRD
Starting date: 31/10/2019
Date of publication: 30/08/2019

Permanent contract   |   Bucuresti - Romania   |   Organization / Strategy / Audit / Quality