Sef Departament Conformitate-BRD Asigurari de Viata

 Bucuresti - Romania, Romania       Permanent contract        Organization / Strategy / Audit / Quality

Misiune

Responsabilitatile principale:

  • Coordoneaza activitatea Departamentului Conformitate;
  • Consilierea conducerii referitor la modalitatea de aplicare a prevederilor legale;
  • Revizuirea anuala a politicii de conformitate si propunerea modificarilor necesare;
  • Urmarirea implementarii recomandarilor de audit intern, audit extern si ale autoritatilor si colaborarea cu persoanele responsabile in vederea inchiderii acestora;
  • Identificarea, evaluarea si gestiunea riscului de neconformitate, in principal prin monitorizarea aspectelor sensibile de conformitate;
  • Asigurarea conformitatii sistemului de control intern in cadrul tuturor structurilor societatii cu prevederile legale in vigoare si cerintele grupului, prin coordonarea activitatii de control intern de nivel 1;

All our positions are open to people with disabilities

Profil

Candidatul ideal:

  • Minimum 3 ani experienta in conformitate/audit intern/control intern;
  • Cunoasterea legislatiei in domeniul asigurarilor, reglementarilor specifice;
  • Limba Engleza-nivel avansat;
Competente si Comportament:
  • Spirit de echipa;
  • Capacitatea de a comunica clar si concis;
  • Rigurozitate;
  • Atentie la detalii si calitate;
  • Autonom;

Descriere

BRD Asigurari de Viata isi mareste echipa!
Job code: 19000ODN
Business unit: BRD
Starting date: 30/09/2019
Date of publication: 30/08/2019

Permanent contract   |   Bucuresti - Romania   |   Organization / Strategy / Audit / Quality