Senior System Engineer/Expert infrastructura (DevOps)

 BUCURESTI, Romania       Permanent contract        Information Technology

Misiune

Responsabilitati:

  • Instalarea, monitorizarea, administrarea si operarea platformelor virtuale ESX si HyperV cat si sistemele Linux.
  • definirea, implementarea si dezvoltarea solutiilor de automatizare si orchestrare pentru platforme virtuale.

(Aceste activitati se desfasoara avand ca obiectiv asigurarea nivelului de calitate, disponibilitate si securitate stipulate in conventiile de exploatare (OLA) sau in conventiile de serviciu (SLA)).

Profil

Cerinte:

  • Cunostinte avansate DEVOPS:

    • Jenkins

    • Ansible TOWER

    • GITLAB

    • JIRA

    • Docker

    • Kubernetes

    • Nexus

    • Marvel

    • JIRA

    • Sonar

    • Bash scripting si Yaml

  • Cunostinte automatizare, orchestrare si self-provisioning;
  • Cunostinte specifice de programare shell script, Python;
  • Cunostinte avansate virtualizare VMware, Hyper-V, Oracle VM;
  • Cunostinte avansate sisteme operare Linux;
  • Cunostinte generale sisteme operare Windows;
  • Cunostinte metodologie ITIL;
  • Studii superioare de profil tehnic (automatica, inginerie electrica, matematica, cibernetica si informatica), absolvite, cu diploma;
  • Experienta de lucru in mediul informatic de minimum 5 ani, din care minimum 3 ani in administrarea de sisteme Linux si platforme virtuale ESX si HyperV;
  • Experienta in administrarea serverelor Windows;
  • Experienta in implementare/administrare solutii de orchestrare si automatizare platforme virtuale;
  • Capacitatea de a lucra independent, in mod proactiv, abilitate de negociere si lucru in echipe eterogene;
  • Capacitatea de a intelege nevoile de business;
  • Orientare catre rezultat, abilitati de organizare si management de proiect;
  • Excelenta cunoastere a limbii engleze (limba franceza reprezinta un plus).

Pentru centrul nostru tehnic, locat in zona Berceni, cautam un Expert infrastructura.

We are an equal opportunities employer and we are proud to make diversity a strength for our company. Societe Generale is committed to recognizing and promoting all talents, regardless of their beliefs, age, disability, parental status, ethnic origin, nationality, sexual or gender identity, sexual orientation, membership of a political, religious, trade union or minority organisation, or any other characteristic that could be subject to discrimination.

Job code: 20000EL1
Business unit: BRD
Starting date: 25/09/2020
Date of publication: 29/06/2020

Permanent contract   |   BUCURESTI   |   Information Technology