Specialist Colectare Creante - ALD Automotive

Fixed term contract|Romania|Retail & online banking

ALD Automotive
  • Romania
  • Fixed term contract
  • Retail & online banking

Echipa Collection - cauta un nou coleg/colega pentru ocuparea postului  de  Specialist Colectare Creante  cu durata determinata.

In aceasta pozitie, responsabilitatile principale vor fi urmatoarele:

  • Vei asigura recuperarea creantelor prin metodele specifice activitatii (transmitere notificari catre clienti, preluare/initiere apeluri telefonice, etc);
  • Vei raspunde cu verificari si informatii la solicitarile interne sau externe cu privire la debitele din soldurile clientilor si modul de stingere al datoriilor;
  • Vei actualiza datele clientilor in aplicatiile informatice de gestiune;
  • Vei receptiona si vei gestiona bilete la ordin sau alte instrumente de plata sau garantie ;
  • Vei face recomandari privind solicitarile de reesalonare a datoriilor;
  • Vei urmari clientii rau platnici si vei face propuneri privind actiunile de urmat ;
  • Vei colabora cu firmele de recuperare in vederea recuperarii atat a sumelor restante la plata, cat si recuperarea amiabila a bunurilor date spre utilizare clientilor ajunsi in incapacitate de plata. Vei pregati documente necesare pentru intocmirea dosarelor de recuperare;
  • Vei oferi suport sau in caz de nevoie vei intocmi raportarile lunare aferente activitatii de colectare creante

Cunostintele si experinta ta ne intereseaza si este important sa stii ce cautam:

  • Experienta pe o pozitie similara de minimum 3 ani;
  • Bune abilitati de comunicare si negociere;
  • Bune cunostinte MS Office – in special un nivel ridicat de cunostiinte Excel;
  • Nivel avansat de cunoastere a limbii engleze;

Iar daca in plus ai aceste competente si calitati:

  • Focus pe atingerea rezultatelor si spirit analitic
  • Abilitatea de a lucra in echipa
  • Autonomie

...noi vrem sa detaliem aceasta provocare cat mai curand!

Evoluţie

TE BUCURI DE UN PACHET DE BENEFICII COMPLEX AL UNUIA DIN CEI MAI BUNI ANGAJATORI

  • Mod de lucru hibrid si program flexibil
  • Un mediu de lucru multinational si multicultural cu oportunitati de dezvoltare
  • Colaborare intr-un mediu profesionist, cu o echipa de specialisti care lucreaza cu tehnologii foarte noi
  • Pachet de beneficii competitiv: tichete de masa in valoare de 40 de lei, prima anuala de un salariu de baza, bonus de performanta, prime de sarbatori, conditii bancare preferentiale, contributie la pilonul 3 de pensii, programe de dezvoltare profesionala si personala, abonament medical in sistemul privat de sanatate, discounturi la diversi parteneri si multe altele

În ALD, acțiunile noastre zilnice se bazează pe principiul egalității de șanse și tratament. Ne angajăm să promovăm diversitatea și incluziunea la locul de muncă, să acceptăm diferențele fiecărui individ, reflectând diversitatea clienților noștri și societatea în care operăm. Diversitatea și incluziunea la locul de muncă duc la un viitor mai bun și durabil prin soluții responsabile și inovatoare.

Toți angajații sunt tratați cu demnitate și respect. ALD nu discriminează niciun angajat sau solicitant în funcție de sex, orientare sexuală, caracteristici genetice, vârstă, apartenență sexuală, rasă, culoare, limbă, religie, alegere politică, origine socială, handicap, statut sau responsabilitate familială, afiliere sau comerț activitatea sindicală sau orice altă caracteristică protejată de legile și reglementările aplicabile.

We are an equal opportunities employer and we are proud to make diversity a strength for our company. Societe Generale is committed to recognizing and promoting all talents, regardless of their beliefs, age, disability, parental status, ethnic origin, nationality, gender identity, sexual orientation, membership of a political, religious, trade union or minority organisation, or any other characteristic that could be subject to discrimination.

Reference: 24000FR7
Entity: ALD Automotive
Starting date: 2024/07/22
Publication date: 2024/07/02