Back to offers

Economist - ALD Automotive

Retail & online banking
ALD Automotive

Permanent contract
Romania

Reference 24000GCI
Start date Immediately
Publication date 2024/08/05

Echipa Facturare si Arhivare - cauta un nou coleg/colega pentru ocuparea postului  de  Economist cu durata nedeterminata.

In aceasta pozitie, responsabilitatile principale vor fi urmatoarele:

  • Emiterea de facturi de vanzare masini second-hand catre clientii de remarketing, de facturi de rate lunare, de combustibil si alte servicii asociate precum si de emiterea facturilor in EURO pentru clientii externi;
  • Colaborarea cu Collection Officer si furnizarea de informatii legate de procesul de facturare;
  • Monitorizarea soldului clientilor si intreprinderea de actiuni necesare pentru a inchide orice sold negativ la sfarsit de luna pentru clientii inactivi;
  • Asigurarea situatiei actualizate a clientilor in contabilitate; efectuarea alocarilor necesare si a inregistrarilor contabile pe client pentru inchiderea soldurilor;
  • Efectuarea inregistrarilor specifice clientilor in contabilitate

Trimiterea de rapoarte specifice clientilor: anexe electronice pentru facturile emise, confirmari de sold, extrase de cont, etc.

Cunostintele si experinta ta ne intereseaza si este important sa stii ce cautam :

  • Studii economice/contabile superioare finalizate;
  • Minim 2 ani experienta contabilitate;
  • Cunoasterea foarte buna a pachetului MS Office in special Excel;
  • Experienta de operare in aplicatii/sisteme de contabilitate/gestiune;
  • Bune cunostinte de legislatie si contabilitate;
  • Cunostinte de limba engleza de minim nivel mediu;

Iar daca in plus ai aceste competente si calitati:

  • Buna gestionare a atentiei la detalii si a lucrului cu cifrele;
  • Abilitati excelente de organizare si structurare;
  • Abilitatea de a lucra in echipa
  • Autonomie

...noi vrem sa detaliem aceasta provocare cat mai curand!

Evoluţie

TE BUCURI DE UN PACHET DE BENEFICII COMPLEX AL UNUIA DIN CEI MAI BUNI ANGAJATORI

  • Mod de lucru hibrid si program flexibil
  • Un mediu de lucru multinational si multicultural cu oportunitati de dezvoltare
  • Colaborare intr-un mediu profesionist, cu o echipa de specialisti care lucreaza cu tehnologii foarte noi
  • Pachet de beneficii competitiv: tichete de masa in valoare de 40 de lei, prima anuala de un salariu de baza, bonus de performanta, prime de sarbatori, conditii bancare preferentiale, contributie la pilonul 3 de pensii, programe de dezvoltare profesionala si personala, abonament medical in sistemul privat de sanatate, discounturi la diversi parteneri si multe altele

În ALD, acțiunile noastre zilnice se bazează pe principiul egalității de șanse și tratament. Ne angajăm să promovăm diversitatea și incluziunea la locul de muncă, să acceptăm diferențele fiecărui individ, reflectând diversitatea clienților noștri și societatea în care operăm. Diversitatea și incluziunea la locul de muncă duc la un viitor mai bun și durabil prin soluții responsabile și inovatoare.

Toți angajații sunt tratați cu demnitate și respect. ALD nu discriminează niciun angajat sau solicitant în funcție de sex, orientare sexuală, caracteristici genetice, vârstă, apartenență sexuală, rasă, culoare, limbă, religie, alegere politică, origine socială, handicap, statut sau responsabilitate familială, afiliere sau comerț activitatea sindicală sau orice altă caracteristică protejată de legile și reglementările aplicabile.

Diversity and Inclusion

We are an equal opportunities employer and we are proud to make diversity a strength for our company. Societe Generale is committed to recognizing and promoting all talents, regardless of their beliefs, age, disability, parental status, ethnic origin, nationality, gender identity, sexual orientation, membership of a political, religious, trade union or minority organisation, or any other characteristic that could be subject to discrimination.

Titre