Risk Reporting - Sogelease

Permanent contract|Romania|Risks

BRD
  • Romania
  • Permanent contract
  • Risks

Echipa Raportare si Risc Operational cauta un nou coleg/colega pentru ocuparea postului  de  Specialist Raportare Risc  cu durata nedeterminata.

In aceasta pozitie, responsabilitatile principale vor fi urmatoarele :

·       Vei urmari derularea procesului de administrare a incidentelor si evenimentelor de risc operational;

·       Vei analiza activitatile BRD Sogelease din perspectiva riscurilor operationale;

·       Vei contribui la intocmirea raportarilor periodice;

·       Vei acorda suport si vei forma angajatii in privinta administrarii riscului operational.

·       Vei efectua raportari recurente și ad-hoc ale riscului de credit (intern, de grup și de reglementare) și analize specifice, in conformitate cu cerintele interne de acuratete/coerenta

Cunostintele si experienta ta ne intereseaza si este important sa stii ce cautam :

·       Studii superioare finalizate

·       Cunoștințe despre managementul riscurilor/raportarea riscului de credit

·       Cunoștințe IT: aplicații Microsoft - Word, Excel, PPT;

·       Limba engleza- nivel mediu.

Iar daca in plus ai aceste competente si calitati:

·       Adaptabilitate și capacitatea de a livra in termene scurte

  • Simt practic si abilitati de organizare
  • Abilitatea de a lucra in echipa
  • Autonomie

...noi vrem sa detaliem aceasta provocare cat mai curand!

Evoluţie

TE BUCURI DE UN PACHET DE BENEFICII COMPLEX AL UNUIA DIN CEI MAI BUNI ANGAJATORI

  • Mod de lucru hibrid si program flexibil
  • Un mediu de lucru multinational si multicultural cu oportunitati de dezvoltare
  • Colaborare intr-un mediu profesionist, cu o echipa de specialisti care lucreaza cu tehnologii foarte noi
  • Pachet de beneficii competitiv: tichete de masa in valoare de 30 de lei, prima anuala de un salariu de baza, bonus de performanta, prime de sarbatori, conditii bancare preferentiale, contributie la pilonul 3 de pensii, programe de dezvoltare profesionala si personala, abonament medical in sistemul privat de sanatate, discounturi la diversi parteneri si multe altele

BRD se angajeaza sa promoveze diversitatea, echitatea si incluziunea. Suntem mandri sa oferim un mediu de lucru unde diversitatea de medii, culturi, idei si experiente stimuleaza inovatia si creativitatea.

Indiferent de identitate, candidatura si competentele tale vor fi analizate in mod obiectiv si echitabil. BRD este un angajator cu sanse egale, oferind oportunitati de cariera candidatilor si angajatilor, indiferent de gen, varsta, orientare sexuala, dizabilitati, religie, sau orice alta caracteristica individuala.

We are an equal opportunities employer and we are proud to make diversity a strength for our company. Societe Generale is committed to recognizing and promoting all talents, regardless of their beliefs, age, disability, parental status, ethnic origin, nationality, gender identity, sexual orientation, membership of a political, religious, trade union or minority organisation, or any other characteristic that could be subject to discrimination.

Reference: 24000809
Entity: BRD
Starting date: 2024/06/29
Publication date: 2024/04/05