Back to offers

SAS Developer (Trainee) - Internship

Innovation / Project / Organization

Fixed term contract
Romania

Reference 24000HXF
Start date Immediately
Publication date 2024/09/17

Misiune

Responsabilitati

• Analizeaza cerintele de business, proiecteaza si dezvolta programe informatice/job-uri tehnice (aplicatii BI), respectand termenele si parametrii calitativi;

• Realizeaza documentarea dezvoltarilor realizate (specificatii de dezvoltare);

• Efectueaza rularea si testarea dezvoltarilor realizate, atat teste unitare, de integrare, cat si teste functionale, inainte de livrarea in UAT;

• Instaleaza si configureaza livrarile de aplicatii pe mediul de test

• Gestioneaza mediul de test din punct de vedere al spatiului si al aplicatiilor informatice (excl. infrastructura)

• Asigura suportul utilizatorilor din departamentele de business pentru aplicatiile specifice BI;

• Asigura actulizarea drepturilor de acces in concordanta cu procedurile interne de lucru;

• Isi insuseste si utilizeaza tehnicile de programare si procedurile de lucru agreate in cadrul BIC.

Profil

Cerinte

• Cunostinte de specialitate:

  • Windows, AIX, Informix /Oracle/SAS ;
  • Baze de date relationale si tehnici de manipulare a datelor (SQL);
  • Cunostinte  in  utilizarea produselor Microsoft Office;

• Capacitatea de utiliza mai multe tehnologii si limbajele de programare specifice BI;

• Capacitatea de a analiza cerinte de business si de a redacta specificatii de dezvoltare;

• Capacitatea de a dezvolta si testa cod ce poate fi instalat in productie cu o supervizare prealabila;

• Procedurile si regulile interne ale Bancii, de ordin general;

• Strategia, politicile si obiectivele strategice ale Bancii.

• Limba engleza minim la nivel mediu.

Evoluţie

BRD se angajeaza sa promoveze diversitatea, echitatea si incluziunea. Suntem mandri sa oferim un mediu de lucru unde diversitatea de medii, culturi, idei si experiente stimuleaza inovatia si creativitatea. Indiferent de identitate, candidatura si competentele tale vor fi analizate in mod obiectiv si echitabil. BRD este un angajator cu sanse egale, oferind oportunitati de cariera candidatilor si angajatilor, indiferent de gen, varsta, orientare sexuala, dizabilitati, religie, sau orice alta caracteristica individuala.

TE BUCURI DE UN PACHET DE BENEFICII COMPLEX AL UNUIA DIN CEI MAI BUNI ANGAJATORI

  • Mod de lucru hibrid si program flexibil
  • Un mediu de lucru multinational si multicultural cu oportunitati de dezvoltare
  • Colaborare intr-un mediu profesionist, cu o echipa de specialisti care lucreaza cu tehnologii foarte noi
  • Pachet de beneficii competitiv: tichete de masa in valoare de 30 de lei, prima anuala de un salariu de baza, bonus de performanta, prime de sarbatori, conditii bancare preferentiale, contributie la pilonul 3 de pensii, programe de dezvoltare profesionala si personala, abonament medical in sistemul privat de sanatate, discounturi la diversi parteneri si multe altele

Diversity and Inclusion

We are an equal opportunities employer and we are proud to make diversity a strength for our company. Societe Generale is committed to recognizing and promoting all talents, regardless of their beliefs, age, disability, parental status, ethnic origin, nationality, gender identity, sexual orientation, membership of a political, religious, trade union or minority organisation, or any other characteristic that could be subject to discrimination.

Titre